w

Mistrzostwa Polski w Spławiku…. dzień 4

Zwycięzcy zawodów, I – Maciej Białdyga, II – Grzegorz Mazurczak, III – Karol Śmietanka... Wielkie Gratulacje!!!

Na drugi dzień zawodów mieliśmy wylosowany sektor G. W sobotę szału tu nie było. Na naszym stanowisku wynik wagowy nie przekroczyło 1 kg... Z uwagi na to, że było to jednak stanowisko skrajne, bo sektor H oddalony o jakieś 150m, mieliśmy nadzieję, jednak coś stąd połapać...

W środkowej części sektora miejsce zajął Łukasz i mimo, że to jego pierwsze starty z tyczką, pod okiem trenera Andrzeja radził sobie na prawdę dobrze.

W sektorze obok łowi Zbigniew Milewski. W I turze zdobył „1” więc wciąż ma realne szanse na zwycięstwo. Jak połowi dzisiaj? Dowiemy sie już za parę godzin...

Zaprzyjaźniony Team MatchPro. Łowi Mateusz Sołek, a asystuje Patryk Drewny!

Po pierwszym gruntowaniu i rozstawieniu sprzętu przyszedł czas na dokładne sprawdzenie dna. To trochę czasu zajmuje...

Już po chwili meldują się pierwsze rybki. Jakby nieco większe niż wczoraj... albo to tylko nasze „chcianie” ? Biorą dość regularnie choć nie za często. Podpatrując innych zawodników w sektorze, po 1h Karol na pewno nie prowadzi... 2h wygląda trochę lepiej, ale w 3h kolega na stanowisku obok zacina ok. 1kg leszcza i wyholowuje go. Taki bonus na pewno przesuwa go na prowadzenie w sektorze.

Za kilka minut również Drennan zacina ładną rybę! Niestety ta po kilku sekundach holu wypina się z haczyka... 🙁 Na domiar złego kolega obok (ten od leszcza sprzed kilku minut) wyciągał ładnego jazia. Na godzinę przed końcem wydaje się nie do dogonienia... przynajmniej bez bonusa. Trwa jednak walka od 2 miejsce w sektorze z siedzącym na stanowisku 2 Górkiem, który łowi drobnice ale bardzo skutecznie... będzie blisko.

Zaglądam do sektora H, tutaj na otworku (czyli właściwie obok Karola, tylko 150m dalej ?) siedzi Paweł "Jakson". Ma już ładnego jazia w siatce i teraz na skróta doławia „żyletki” ?

Godzina 14:00, koniec zawodów! Wiemy, że na kolegę Mirka Mirowskiego nie starczy, ale dwójka sektorowa w zasięgu!

3075g wynik lepszy jak w sobotę więc jest poprawa! Przynajmniej wagowa! ?

Nie zły wynik! Żeby powalczyć o zwycięstwo, zabrakło średnich ryb, a może bonusa albo dwóch...

...takie 2kg jak najbardziej pożądane ? Tak czy siak wystarczyło na „dwójkę”! Z zaledwie 10g przewagi nad trzecim w sektorze Kacprem! Jedna mała uklejeczka zrobiła różnicę!

Mistrzostwa Polski dobiegły końca! Karol z 5 pkt sektorowymi uplasował się wysokim 15 miejscu! Najlepszy wynik w naszym okręgu od lat! Gratulacje dla XIV wicemistrza Polski! ?

Oceń post

Dodaj komentarz