w ,

TURNIEJ MIAST, MEMORIAŁ PROF. RELIGI – RZ. NOTEĆ, CZARNKÓW CZ.2/

7:30 wszyscy już byliśmy przy swoich stanowiskach i każdy dopieszczał jeszcze zanętę, czy co tam miał do dopieszczenia, bo czasu było aż nadto. Oprócz towaru, który przygotował dla mnie Karol, zrobiłem 1kg papki uklejowej w razie ”Wu”, i trochę swojej gliny jakby trzeba było donęcać samy robalem. O 8:30 wchodziliśmy już  na stanowiska. Cholera, coraz więcej tych gratów trzeba targać bo nigdy nie wiadomo co się przyda. Oprócz kilku topów do łowienia na tyczkę i topa do kubka rozłożyłem 3 uklejówki i już wtedy miałem przeczucie, że będą one moją główną linią ataku. 10:20 nęcenie a po 10 minutach zaczynamy zawody. I co? No i kicha! Nie wiem jak w innych sektorach sprawy się miały, bo sektory sporo oddalone od siebie, ale u mnie w sek.I, pod tyczką nie było ryby. Po 10 minutach pływania postanowiłem wdrożyć w życie plan B – uklejki ratujcie! Obserwując sąsiadów tylko potwierdziłem się w przekonaniu, że był to dobry pomysł, tym bardziej, że przyniósł mi zwycięstwo w sektorze, z wynikiem 2230g, (166 szt. uklejek, dla statystyk 13g/szt.). 14:30, po 4h w ostrym słońcu kończymy tą nierówną walkę, zbieramy sprzęt i wracamy na miejsce zbiórki, gdzie wiszą już oficjalne wyniki całych zawodów. Cel osiągnięty! Z wynikiem 25pkt. Sektorowych wygrywamy drugi raz z rządu pokonując między innymi ekipy z Poznania, Koszalina, Gorzowa, Piły czy Czarnkowa. Puchar zostaje z nami, jeszcze przynajmniej przez rok! W przyszłym sezonie organizatorem turnieju będzie Szczecin, a miejscem zawodów będzie Odra, tam gdzie wygraliśmy eliminacje do GPP, zatem już wiadomo, która z drużyn będzie faworytem.